1) Маша купила 6 черный ручек и 8 синих по одинаковой цене. Найдите цену ручек, зная, что девочка отплатила покупку купюрой в 100 леев и получила сдачу в 16 леев. 2) за 50 кг апельсинов заплатили 1.150 леев. сколько стоит 20 кг апельсинов? пожалуйста помогите.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!