👤

între o zi mama a cumpărat din piață a d cu 4 RON kilogramul Ce a făcut 3 RON kilogramul și vinete cu 6 RON kilogramul cheltuind în total 52 RON Aflați câte kilograme de legume din fiecare fel a cumpărat mama dacă numărul kilogramelor de vinete a fost de două ori mai mic decât al celor de ardei iar numărul kilogramelor de ardei au fost de două ori mai mic decât al celor de ceapă

ALGEBRĂ VĂ ROG!!!!!​