c) Pentru o masă festivă, s-au cumpărat 25 kg de portocale şi 15 kg de banane la acelaşi preţ. Bananele au costat cu 140 de lei mai puțin decât portocalele. La ce pret se vindeau fructele?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!