Pentru o masă festivă, s-au cumpărat 25kg de portocale și 15kg de banane le același preț. Bananele au costat cu 140lei mai puțin decât portocalele. La ce preț se vindeau fructele?.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!