12. Treizeci kg de lămâi și 45 kg de mere coastă 360 de lei. și încă 6 kg de lămâie costă tot cât 9 kg mere să se afle cât costă 1 kg de lămâi și cât costă 1kg de mere. REPEDE VA ROOOG.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!