Cât cântărește fiecare? 9. 4 kg de mere costă cu 16 lei mai puțin decât 6 kg de portocale. Știind că pentru 2 kg de mere şi 5 kg de portocale s-au plătit 24 lei, aflați cât costă un kg de fiecare.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!