3 Trei kilograme de mere, 4 kg de pere şi 5 kg de gutui costă 50 de lei. Cinci kilograme de mere si de pere costă 39 de lei. Trei kilograme de mere şi 4 kg de pere costă tot atât cât 5 kg de gutui a) Cât costă un kilogram de gutui? b)Cât costă un kilogram de mere şi cât costă un kilogram de pere? va rog rapid dau coaroana
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!