2.Cu 23 de lei putem cumpara 5kg de mere si 2kg de pere, iar cu 24 de lei putem cumpara 4kg de mere si 3kg de pere. Cat costa un kilogram de mere si cat costa un kilogram de pere?
Va rog repede trebuie să merg la pregatire la 10:30
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!