👤

Andrei merge la pepiniera sa cumpere puieți .El vrea sa planteze 14 rânduri cu câte 36 de puieți de măr și 18 rânduri cu câte 23 puieți de păr.Stiind că un puiet de măr costa 10 lei și un puiet de par costa 12 lei , afla câți lei plătește Andrei pentru toți puieții cumparati​