👤

buna! formulați 3 probleme de clasa a5a care se pot rezolva prin metoda reducerii la unitate! va rog frumos am nevoie urgent ptr un proiect!​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

  • 3 pixuri costa 9 lei...cat costa 4 pixuri??
  •  5 kg de mere costa 10 lei.Cat costa 2 kg?
  • un elev face 4 ore de mate in 2 zile...cate ore face, invatand la fel, in 7 zile?

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari