Patru kg de rosii si 3 de castraveti costa 30 lei .Stiind ca 1Kg de rosii este mai scump de trei ori decât un kg de castraveti, sa se afle pretul unui kg din fiecare fel .
(Rezolva in doua moduri :prin metoda falsei ipoteze si prin metoda comparatie ) Va rog repede dau corona Am nevoie de ambele moduri
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!