👤

în laboratorul de chimie s-au adus 20 mese, 30 scaune şi 50 eprubete pentru care s-au cheltuit 9 750 lei. Cât costă fiecare obiect, dacă o masă costă cât 10 eprubete și două scaune la un loc, iar un scaun costă cu 15 lei mai mult decât 30 de eprubete? cine mă poate ajuta repede !! ​

În Laboratorul De Chimie Sau Adus 20 Mese 30 Scaune Şi 50 Eprubete Pentru Care Sau Cheltuit 9 750 Lei Cât Costă Fiecare Obiect Dacă O Masă Costă Cât 10 Eprubete class=

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Vezi imaginea MAMA80
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari