👤

Va rog e urgent........ 30 puncte​

Va Rog E Urgent 30 Puncte class=

Răspuns :

Răspuns:

veverita =20 lei

20+20+20=60 lei

Răspuns:

La cele două veverițe sunt 2 kilograme de alune sau nuci și costă 40 lei

la cele trei veverițe sunt 3 kilograme de alune sau nuci și costă 60 de lei

20 de lei kilogramul de nuci sa de alune, nu pot să-mi dau seama că nu se vede să pot citi ce sunt

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari