👤

faceți tabelul (clasa 4).​

Faceți Tabelul Clasa 4 class=

Răspuns :

Răspuns:

cantitatea 3 costul 17550 lei

cantitatea 7 costul 40950lei

cantitatea 9 costul 52650lei

Explicație pas cu pas:

3*5850=17550

7*5850=40950

9*5850=52650