Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Mama cumpara o pasta de dinti care costa 12 lei si o periuta care costa de trei ori mai putin decat pasta de dinti .
Cat costa împreuna pasta de dinti si cu periuta ?
-
Cati lei costa periuta ?
12:3=4 lei
Cati lei costa împreuna pasta si cu periuta ?
12+4=16 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!