👤

1. Compune o problemă după exercitiul: 24 x 2.5x3​

Răspuns :

Răspuns:

Un copil cumpăra 24 de pixuri de 2.5 lei care pus TVA (cauta pe internet ca să ști ce înseamă) vor costa cu 3 lei mai mult. Cât va costa în total?