👤

1kg costa 25 lei
cat costa 400g


Răspuns :

Sa vedem cat este 100g

25:10= 2,5 lei pe 100g

400g =4*2,5=10lei

Răspuns :

1kg=25 lei

400g=?

--------------

400g:25=16

400g=16 lei

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari