👤

Mama a cumpărat din piață portocale si rosii,in total 5 kg.Daca ar fi cumparat de doua ori mai multe portocale si de trei ori mai multe rosii,ar fi avut in total 13 kg .Cate kilograme de portocale si cate kilograme de rosii a cumparat mama ?​

Mama A Cumpărat Din Piață Portocale Si Rosiiin Total 5 KgDaca Ar Fi Cumparat De Doua Ori Mai Multe Portocale Si De Trei Ori Mai Multe Rosiiar Fi Avut In Total 1 class=

Răspuns :

Răspuns:

un kg de portocale costa 2lei si un kg de rosii costa 3lei

Explicație pas cu pas:

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari