👤

Trei kg de mere și 7 kg pere costă 37 lei. 4 kg mere și 2 kg pere costă 20 lei. Cât costă un kg de mere și un kg de pere ?

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Vezi imaginea MILADYDANCECLUB