👤

5 kg mere costa 21 lei. Cat costa 13 kg mere?​

Răspuns :

Răspuns:

5 kg........ 21 lei

13kg........x lei

Rezolvare

5/13=21/x

x=13×21/5

x=273/5

x=54,6

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari