Răspuns:
Explicație pas cu pas:
pretul platit si cantitatea cumparata
(daca cumperi 3 kg de mere costa de 3 ori mai mult decat daca cumperi 1 kg de mere)
consumul de benzina si distanta parcursa
(cu cat mergi mai mult, cu atat consumi mai multa benzina)