Dragoș și Daria fac cumpărături de același fel. Dragoș cumpără 2 kg de mere și 5 kg de pere, plătind 26 lei. Daria cumpără 6 kg de mere şi 7 kg de pere, plătind 46 lei. Cât costă un kg de mere? Dar un kg de pere? neapărat rezolvat prin❗METODA COMPARAȚIEI❗MODUL AL DOILLEA❗ DAU COROANĂ , trebuie sa puneti și întrebarile
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!