Răspuns :
Răspuns: 29 kg de caise
Explicație pas cu pas:
Plan
1) Câți lei costă un kg de caise?
111 : 37 = 3 lei costă un kg de caise
2) Câte kg de caise se pot cumpăra cu 87 de lei?
87 : 3 = 29 kg de caise se pot cumpăra cu 87 de lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!