👤

Va rog mult!! urgent!!​

Va Rog Mult Urgent class=

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

Cate kg de pare are?

4 + 8 = 12 kg

Cat ar obtine daca le vinde separat?

4 x 8 lei + 8 x 14 lei = 32 lei + 112 lei = 144 lei

______________

Deci el vrea sa vanda 12 kg de pere si sa obtina 144 lei.

Cat costa 1 kg de pere?

144 lei : 12 = 12 lei

Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, vă rugăm să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la lista de favorite!


Ze Learners: Alte intrebari